Anthelope Canyon, Horseshoe Bend
Tegnapi szállásunk Page szintén a Colorado folyó mellett fekszik. Itt, pár száz kilométerrel feljebb a folyón szintén van egy nagy vízerőmű, ami mögött szintén egy tó terül el. Mivel este a sötétben már nem sokat láttunk a gátból, ezért reggel az első utunk a gáthoz vezetett.
Page-től néhány mérföldre található az Anthelope Canyon, ami az eddig látott canyon-okhoz képest teljesen más. Keskeny, maximum néhány méter széles hasadék a sziklákban, éppen ezért a fény csak néha szűrődik le az aljába, ezáltal teljesen szokatlan, nem mindennapi látványt létrehozva.
Mivel az Antelope Canyon-t is indiánok üzemeltetik ide is aránytalanul magas a belépő. Fejenként 6$ a parkolóba behajtás majd fejenként további 25$ a másfél órás túra a canyon-ba. A canyon-hoz platós terepjárókkal viszik a látogatókat. Ez a terepjárózás elég jó móka volt
Kísérőnk elmondása alapján a legjobb időben érkeztünk, mert a nap épp jó magasságban járt ahhoz, hogy a legszebb formákat láthassuk. Összehasonlítási alapom nincs, de tényleg valószínűtlen dolgokat láttunk.
A nagy fénykülönbségek miatt nem volt egyszerű a fényképezés
A canyontól nem messze a Colorado folyó újabb meglepetést tartogat, a Horseshoe Bend, azaz “Patkó Kanyar” egy valószínűtlen kanyarulat a Colorado folyón. A folyó itt ahelyett, hogy teljesen egyenesen haladna tovább, egy éles kanyart tesz. Ahhoz, hogy ezt láthassuk egy kb 3/4 mérföldes sétát kellett tennünk a homokos köves dimbes-dombos sivatagban. (odafelé könnyebb volt, mert arra többnyire lejtett).
Következő szállásunk (Kingman) felé az autópálya helyett a történelmi 66-os utat választottuk, amin az akár 30 km hosszú nyílegyenes szakaszokat leszámítva sok különlegességet nem láttunk, lehet hogy más szakaszán kellett volna azt keresni.
Ma haladunk tovább nyugati irányba. Kihalt szellemváros(ok) megtekintésével, következő szállásunk (Palm Springs) felé.
További aznapi képek.
Hi!
Boszme jok ezek a firkalmanyok, tojjad tovabbra is 😀
KedvelésKedvelés